S jógou jsem se seznámila v poměrně útlém mládí, ale to ještě moje tělo potřebovalo spíše vydávat energii. Proto se mi tenkrát jóga zdála nudná, vyžadující akrobatické výkony a nepříjemné očistné techniky. S tím jsem jógu opustila a na dlouhá léta zavrhla. Teprve před přibližně patnácti lety jsem se k józe vrátila díky kamarádce, která mi ukázala, že jóga může být jednoduchá, a že se s ní dá příjemným způsobem posílit i protáhnout celé tělo.

Postupně jsem nacházela další a další výhody jógy: naučila jsem se s její pomocí zklidnit, zbavit psychické nepohody, správně dýchat, odstranit různé zdravotní problémy. V procesu hledání jsem prošla hathajógou, jógou pro pánevní dno, hormonální jógou, iyengar jógou, jin jógou, fly jógou a bůhvíjakou jógou ještě.

Dnes se orientuji především na fyzioterapeutickou jógu, tedy takovou, která spojuje původní jógovou filosofii s moderními poznatky o zdravém pohybu. Na mých lekcích kladu největší důraz na obracení se pozorností k vlastnímu tělu a jeho vnímání v pozicích tak, aby cvičení přineslo požadovaný účinek a nedošlo k individuálnímu přetížení. Soustřeďuji se na nácvik správného dýchání. V každé lekci nechávám prostor jak posilovacím, tak protahovacím cvikům celého těla. Lekce pravidelně zakončuji relaxací a meditací.

Stále nacházím nová témata, kterými se obohacuji a zařazuji je do svých cvičení. Inspirací jsou pro mě nejen jógoví lektoři, ale často i klienti, kteří přicházejí na mé lekce. Jóga v mém pojetí je těžko zařaditelná do nějaké škatulky. Nejvíce jí ale pravděpodobně vystihuje název hathajóga se zaměřením na různé skupiny lidí.
Více v záložce moje aktivity.